reede, 9. jaanuar 2015

Trainspotting

1996
Ewan McGregor, Johnny Lee Miller, Kevin McKidd
Kestis 94 minutit

"Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suite on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life."

Renton on sügavale Edinburghi narkomaailma sisse tõmmatud ja plaanib nüüd välja tulla vaatamata sõprade pidevale survele ja tugevale sõltuvusele. 

Ma tundsin suurt ülejääva vaba aja survet ja võtsin selles suhtes midagi ette ehk vaatasin seda filmi. Alguses ilma subtiitriteta, aga ühel hetkel jõudis kohale, et no ikka sittagi (mingil määral siiski sain :D) ei saa aktsendist aru ja võtsin subtiitrid appi. Ütleme nii, et päris sisukalt veedetud 97 minutit ühe filmi kohta, mis algab kohe suure elutõega ja üritab seda õnnestunult filmi lõpuni välja lükata. Ja nüüd saan ma aru ka, miks levivad kuuldused, et teist osa hakatakse tegema. Lõpp sakkis ikka sajaga.
Soundtrackist rääkides, siis olen mitmel korral mõlemad soundtracki albumid filmist eraldiseisvatena läbi kuulanud ja no ikka üle mõistuse head muusikat on kokku pandud! Soovitan.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar